Riigikaitse
Edendamise
Sihtasutus
Riigikaitse
Edendamise
Sihtasutus

Sihtasutus toetab Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu väljaõppe ja IT-varustatuse parandamist, üld- ja juhtimisalase haridustaseme tõstmist, silmapaistvate kaitseväelaste ja kaitseliitlaste tunnustamist, mitmekülgse meditsiini- ja humanitaarabi pakkumist.

Rinnamärgi kandmine

Rinnamärgid „Aasta ohvitser“ ja „Aasta allohvitser“ on oma kujult tomakust valmistatud  ja esiküljel emailitud tugirist, mille kõrgus ja laius on 40 mm. Risti keskel on punase emailiga kaetud sõõr, mida ümbritseb kuldsetest tammelehtedest pärg. Üle selle on püstasendis tõstetud kuldne mõõk.

Rinnamärgil „Aasta ohvitser“ on risti email valge, märgil „Aasta allohvitser“ on email must. Mõlemad märgid on kergelt kumerdatud, neil on kruvikinnitus.

Rinnamärgid „Aasta ohvitser“ ja „Aasta allohvitser“ koos sellekohase diplomiga antakse autasustatutele üle samaaegselt tiitli ja preemia piduliku kätteandmisega Kaitseväe aastapäeva tähistamisel. Rinnamärki „Aasta ohvitser“ või „Aasta allohvitser“ kantakse vormikuue parempoolsel rinnataskul haridusmärgi all.